Naujienos

Dumbliai – akvariumininko priešas

Data: 2015-05-14

Tikriausiai nepasakysiu nieko naujo teigdamas, kad kiekvienas akvariumas yra nepakartojamas nuostabaus grožio pasaulis, unikali, individuali uždara biosistema, kurioje be aukštesniųjų augalų, žuvų ir kitų sutvėrimų dar gyvena ir daugybė įvairių rūšių bakterijų ir vienaląsčių organizmų. Į akvariumo ekosistemos sąrašą įeina ir dumbliai – dažnas ir tikriausiai didžiausias akvariumininko priešas. Kaip teigiama internetiniame puslapyje zoon.lt: „Dumblių augimas yra natūralus procesas, todėl lengvas stiklo apžaliavimas, (kas 2-3 savaites), nėra baisus ir rodo jūsų akvariumo gerą biologinę pusiausvyrą. Bet kada dumbliai pradeda augti ant augalų, grunto ir kitų elementų reikia susirūpinti“.

Plačiau

Kaip maksimaliai prailginti kokybišką savo augintinio gyvenimą?

Data: 2014-12-15

Kaip prailginti savo augintinio gyvenimo trukmę? Kaip teisingai maitinti šunį ar katę? Kokie yra pliusai ir minusai šeriant vienaip ar kitaip? Apie tai plačiau skaitykite šiame straipsnyje...

Plačiau

Tai kas geriau šuo ar katė?

Data: 2014-12-13

Pateikiam Jūsų skaitymui įdomų debatą tarp dviejų šunų ir kačių mylėtojų, kurie sprendžia, kas yra geriau - šuo ar katė? Skaitykite ir spręskite!

Plačiau

Akvariumas: pirmieji žingsniai

Data: 2014-12-13

Daugelis iš mūsų ne kartą esame susidūrę su nuostabiu povandeniniu pasauliu draugų ar pažįstamų namuose, zoo prekių parduotuvėse, įvairiausiuose įstaigose ir panašiai. Vaikystėje ne kartą svajojome jei ne apie didelį akvariumą, tai bent apie nedidelės talpos apvalų indą su pora auksinių žuvelių dažnai net nenutuokdami apie to mažo pasaulio sudėtingumą ir unikalumą. Juk ne paslaptis, kad akvariumas – tai savitas, unikalus ir nepakartojamas gamtos pasaulis, kurį sukuriame savo namuose arba darbo vietoje pagal asmeninius sumanymus, norus, galimybes ir fantazijas; akvariumas – tai užburiantis pasaulis, kuris suteikia bent truputėlį jaukumo ir ramybės mūsų namams.

Plačiau