Tai kas geriau šuo ar katė?

Data: 2014-12-13

Kačių mylėtojas:

Pasaulis kraustosi iš proto dėl šunų. Gal dabar yra tinkamas laikas nuspręsti, kas yra naudingesnis mums: šuo ar katė? Atsakymas gana paprastas: Žinoma, kad katė, nes ji yra daug naudingesne mums! Ar jums įdomu kodėl?

Argumentai:

1. Katės yra geriau, nei šunys, nes statistiškai nuo šuns nukenčia daug daugiau žmonių, negu nuo kačių.

Įsivaizduokite, kiek žmonių šunys rimtai sužeidžia ar net nužudo? Aukos dažniausiai būna - vaikai, šunų savininkai, atsitiktiniai stebėtojai. Iš kitos pusės, aš asmeniškai niekada nesu girdėjus apie rimtą sužeidimą, jau nekalbant apie mirtiną, kurį padarytų katė.

Jei išlaikyti katę yra saugiau ne tik Jums, bet ir kitiems žmonėms taip pat, tai tikrai reiškia, kad jis yra naudingesnis jums negu šunį. Vadinasi, drįsčiau teigti, jog būtent katės yra (bent iš šio požiūriu) geriau, nei šunis.

 

2. Katės yra geriau, nei šunys, nes vidutiniškai katę išlaikyti yra daug pigiau, nei vidutinį šunį

Pirma, mes turime suprąsti, kad katės paprastai gyvena trumpesnį laiką. Iki šiol seniausias katinas laikomas 16 metų sulaukęs veteranas, vyriausias šuo gi pasiekė 25. Laikydami augintinio trumpesnį laiką savaime suprantama reiškia mažiau pinigų sumą, išleidžiamą maistui, skiepams, priežiūrai ir t.t.

Antra, vidutiniškai katė suvalgo daug mažiau maisto negu šuo. Akivaizdu, jog mažesnis maisto kiekis reiškia mažesnė pinigų suma išleista maistui.

Išvada – turint savo augintinio vietoje katę, o ne šunį, Jus labiau sutaupysit, o tai akivaizdi nauda.

 

3. Katės yra geriau, nei šunys, nes reikalauja daug mažiau dėmesio ir priežiūros, negu šunys

Visi žino, kad šunys turi būti nuplauti. O kur dar tas amžinas poreikis kelis kartus į dieną eiti pasivaikščiuoti į lauką. Nesvarbu koks oras, nesvarbu ar turi tuo metu noro ir laiko – tai turi būti padaryta. Ar jums reikia plauti katę? Ne. Ar jums reikia vaikščioti su katę į lauką? Tikrai ne. Dešimtys kačių gyventi tik viduje, niekada neišeinant iš namų, ir jų gyvenimas vis dar gali būti laikomas "labai kokybišku". Ar galėtų taip šuo? Aš taip nemanau.

Be viso ko yra faktas, kad šunys yra labiau socialūs gyvūnai, nei katės. Nepaisant savininko norų, jie nori žaisti su jais. Nori, kad jie kalbėtų su jais. Jie laimingi eiti kažkur su jais. Katės pačios savo laiko šeimininkės. Jos gali pačios sau susigalvoti užsėmimų ar žaidimų. Jie nevargina jus, kai Jūs akivaizdžiai nenori žaisti su jais.

Todėl katės kaip augintiniai neužima tiek daug Jūsų brangaus laiko. Todėl, katė yra daugiau naudingesnė nei šuo.

 

Šunų mylėtojas:

Manau, kad kalbant apie naudingumą, mes negalime vienareikšmiškai imti ekonominį faktorių. Kaip pavyzdį, galiu pateiktį tą faktą, kad automobilis yra daug naudingesnis nei katė, tačiau žymiau brangesnis ir daug priežiūros reikalaujantis daiktas :)

Kiti argumentai:

1. Šunys turi unikalią uoslę, lengvai dresuojami, todėl gali būti apmokyti atlikti paslaugas, užduotis ir net uždirba medalius už tai. Jų paslaugomis plačiai naudojasi daugelis institucijų, pradedant kariškiais ir baigiant oro uostais. Nėra dokumentais patvirtintų atvejų, kad nors viena katė tai atliktų.

 

2. Šunys formuoja unikalų ryšį su žmonėmis, jie besąlygiškai išgelbės Jūsų gyvybę, net jei jie patys žus. Nėra dokumentais patvirtintų atvejų, kad nors viena katė tai atliktų.

3. Šunys niekad nesmerks Jus už bet kokį poelgį, nes manys, kad taip ir turi būti. Šuo nepuls kandžioti ar draskyti savo šeimininko dėl bet kokios priežasties. Pabandykite priversti katę padaryti kažką, kas jai nepatinka?

4. Šunys visada pasiruošę žaisti, eiti, valgyti, daryti bet ką, kas pasakys šeimininkas. O katė? Katė pati sprendžia, kada žais, valgys ir kada laikas miegoti. Kitaip tariant, Jus esate šuns šeimininkas, o katė yra Jūsų šeimininkė!

 

Jums spręsti kas yra geriau :)

 

 

 

 

Grįžti į sąrašą